Hakkımızda
Buradasınız: Anasayfa / Hakkımızda
Hakkımızda

UVE markası ile “İşimiz Doğru Ölçmek...” prensibinden bir an olsun ayrılmadan, kaliteli ürün üretmek ve müşterilerimizin istek ve beklentilerini karşılamak temel politikamızdır. Bu politikayı hayata geçirmek için 2013 yılında OIML standartlarında kütle imalatı ve özel tasarım makine imalatı ile üretime mütevazı bir başlangıç yaptık. Temel hedefimiz ülkemizde üretilmeyen katma değeri yüksek ürünleri üretip hem ithalatı azaltmak hem de istihdam sağlayarak Türkiye ekonomisine katkı sağlamaktır. Orta ve uzun vade hedeflerimiz ürünlerimizi dünyanın önde gelen metroloji ekipmanları haline getirmektir. Orta vadeli hedeflerimizin çok kısa sürede hayata geçmeye başladığını ve bunun artarak devamını görmek heyecanımızı artırmaktadır.

UVE markası yeni fakat tecrübesi eski bir kuruluştur. 1997 yılında yine aynı kişiler tarafından Bursa’da kurulan Kal-Met Kalibrasyon Tic. Ltd. Şti. ve 2008 yılında Ankara’da kurulan Kal-Met Metroloji San. ve Tic. Ltd. Şti. bünyesinde gerçekleştirilen tasarım ve üretim faaliyetleri, UVE markasıyla kendi bünyemizde yapılmaktadır. Sadece tasarım ve üretime odaklanan şirketimiz diğer şirketlerimizin ölçüm ve kalibrasyon tecrübesinden de yararlanarak üç yıl içerisinde Türk Standartları Enstitüsü, TÜBİTAK UME ve Suudi Arabistan Metroloji Enstitüsü için TÜBİTAK UME’nin gerçekleştirdiği projeler çerçevesinde primer seviye ölü ağırlıklı loadcell kalibrasyon makinaları üretip devreye almıştır.

Diğer ürünlerimizi web sayfamızdaki ürünler bölümünden görebilirsiniz.

 

Tasarım, ürün geliştirme faaliyetleri kendi mühendislerimiz tarafından Bursa tesislerimizde gerçekleştirilmektedir.

Ürün gamımız her geçen gün yeni tasarımların devreye girmesi ile genişlemektedir. Bu konuda bizi tercih eden müşterilerimize tercihlerinden ve mücevher değerindeki geri bildirimlerinden dolayı sonsuz teşekkür ederiz.

Ürettiğimiz ürünleri kendi laboratuvarlarımızda da kullanıyor olmak müşteri ihtiyaçlarını ve beklentilerini belirlemekte ve ürün geliştirmede bize büyük avantaj sağlamaktadır.

Satışlarımız Kal-met Kalibrasyon Tic. Ltd. Şti üzerinden yapılmaktadır

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın