UVE TEST CİHAZLARI
Turkish English
Uve Test Cihazları
Buradasınız: Anasayfa / Blog
4 Kasım 2020, Çarşamba
UVE TEST CİHAZLARI
Kal-Met Kalibrasyon üretilmeyeni üretiyor Ekonomiye değer katıyor!
UVE TEST CİHAZLARI

Kal-Met Kalibrasyon üretilmeyeni üretiyor Ekonomiye değer katıyor!

Kal-Met Kalibrasyon ve UVE markalarının kurucusu Uğur Uslukılıç, 1997  yılında Bursa’da 35 metrekarelik bir dükkanda başladığı kalibrasyon işinde 22 yılı geride bıraktı.  Bursa başta olmak üzere Ankara ve İzmir’de kalibrasyon hizmeti verirken 60 kişiye istihdam sağlıyor. Uslukılıç kurduğu  Kal-Met Kalibrasyon çatısı altında UVE markasıyla Türkiye’de üretimi olmayan yurtdışından ihraç edilen test ve kalibrasyon amaçlı kullanılan ürünleri üretiyor.

UVE markasıyla üretilen ürünler Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşlarında kullanılıyor. Bu kuruluşlar arasında; Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş (TUSAŞ), TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE), Suudi Arabistan Meteoroloji Ensitüsü, Türk Standartları Ensitüsü Gebze Kampüsü, TÜBİTAK-MAM, TÜBİTAK UME yer alıyor. Bursa’nın iki büyük otomobil  üretim fabrikası bünyesinde yerleşik laboratuvarlar ile de kalibrasyon hizmeti veriyor.

22 YILI GERİDE BIRAKTI

Kal-Met Kalibrasyon ve UVE markalarının kurucusu Uğur Uslukılıç, mevcut tecrübemizi kullanarak Türkiye’ye nasıl katma değer sağlayabiliriz ve bu tecrübeyle Türkiye’de üretilmeyen neleri üretebiliriz sorusuna cevap aradıklarını belirterek kuruluş serüvenini şu sözlerle anlattı, “1997 yılında Bursa’da Sırameşeler Mahallesi’nde 35 metrekarelik dükkanda eşimle birlikte işe başladık. O yıllarda sadece 4 tane cihazın kalibrasyonunu yapabiliyorduk. Şu anda Türkiye’nin en kapsamlı altyapısı en sağlam özel kalibrasyon laboratuvarlarından biriyiz. 22 yılı geride bıraktık. Ankara’da ve İzmir’de kalibrasyon hizmeti veren şubelerimiz var şu anda 60 kişiye istihdam sağlıyoruz. Türkiye’de üretimi olmayan test ve kalibrasyon cihazlarını, dünyada kendini ispatlamış markalarla kalite rekabeti sağlayacak şekilde üretmeyi hedefliyoruz”

3 BİNİN ÜZERİNDE MÜŞTERİYE HİZMET

Kal-Met Kalibrasyon Tic. Ltd. Şti. Kasım 1997’de Boyut Ölçme Cihazları ve Terazi Kalibrasyonu ile hizmet vermeye başladı. Müşteri ihtiyaç ve beklentilerini dikkate alarak hizmet alanı sürekli genişletilerek Boyut ( 3-D koordinat ölçüm cihazları dahil ), Kuvvet ( Yük hücreleri dahil ), Tork, Sertlik, Basınç, Kütle / Terazi, Hacim, Yoğunluk, Sıcaklık / Nem, Elektrik ve Optik alanında kalibrasyon hizmeti veren Türkiye’nin en kapsamlı, özel laboratuvarı durumuna geldi. Başta Otomotiv olmak üzere İnşaat, Gıda, Tarım, Tekstil ve Havacılık sektöründe 3000’nin üzerinde müşteriye periyodik kalibrasyon hizmeti vermektedir. Kalibrasyon alanında elde edilmiş birikimin diğer kuruluşlarla paylaşılması amacıyla metroloji ve kalibrasyon alanında eğitimler verilmektedir. Yine metroloji ve kalibrasyon alanında elde edilmiş birikimi ile Türkiye endüstrisine katkı sağlamak amacıyla referans cihazlar tasarlanmakta ve üretilmektedir.

11 YILLIK TECRÜBE ANKARA İLE TAÇLANDI

Kal-Met Metroloji San. ve Tic. Ltd. Şti. Mayıs 2008’de 11 yıllık bir tecrübenin sonucu olarak Ankara’da kurulmuş ve hizmete başladı. Kapsamında boyut ölçme cihazları kalibrasyonu, kuvvet kalibrasyonu, terazi ve kütle kalibrasyonu, malzeme test makinaları kalibrasyonu, sertlik ölçme cihazları kalibrasyonu, sıcaklık ölçme cihazları kalibrasyonu, nem ölçme cihazları kalibrasyonu, basınç ölçme cihazları kalibrasyonu, tork el aletleri kalibrasyonu, hacim ve yoğunluk ölçerlerin kalibrasyonu bulunuyor.

ALANINDA TÜRKİYE’NİN EN İYİLERİNDEN

1997’de 4 tane cihaz ile kalibrasyon işine başladıklarını şu anda Türkiye’nin en kapsamlı altyapısı en sağlam özel kalibrasyon laboratuvarlarından biri olduklarını belirten Uslukılıç işbirliği içerisinde oldukları firmaları şu sözlerle özetledi, “UVE markasıyla üretilen ürünler Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşlarında kullanılıyor. Bu kuruluşlardan bazıları; Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş (TUSAŞ), TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma ve Geliştirme Enstitüsü (SAGE), Suudi Arabistan Meteoroloji Ensitüsü, Türk Standartları Ensitüsü Gebze Kampüsü, TÜBİTAK-MAM, TÜBİTAK UME’dir.”

MALTA İLE AB’YE GİRECECEĞİZ

Kal-Met Kalibrasyon Ticaret Limited Şirketi Müdürü Uğur Uslukılıç, şirket çalışanlarının mühendis ağırlıklı olduğunu belirterek, kadın çalışanın erkeklerden daha fazla olduğunu söyledi. AB’ye kalibrasyon hizmeti vermeye başladıklarını belirten Uslukılıç,  “Malta’dan buraya cihazlar geliyor. Kalibrasyonlarını yapıp, gönderiyoruz. Yakın gelecekte kendi personelimiz orada gezici kalibrasyon hizmeti vermeye başlayacağız.” dedi.

MESLEK ETİĞİ ÖNEMLİ

Faaliyet gösterdikleri sektörün belge ağırlıklı olduğunu hatırlatan Uslukılıç, bu işin ciddi yapılması gerektiğini vurguladı. Sektörde etiğin önemine dikkat çeken Uslukılıç, “İnsanlar bir işe girerken, işi yapmak için değil. ‘Birileri buradan para kazandı, bende kazanabilirim’ diye giriyor. Girildiği zaman zor oyunu bozuyor. Ticaret anlayışı iş anlayışı değişiyor kolaycılığa kaçılıyor. Ticari ahlak da bozuluyor” diye konuştu.

Etiketler
yerli üretim
malzeme test makinası
çekme test cihazı
kuvvet kalibrasyon
kuvvet kalibrasyon test cihazı
piknometre
akış kabı
viskozite kabı
din kap
shell kap
kütle
oıml kütle
e2 sınıf
e1 sınıf
f1 sınıf
özel test cihazı
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın